Diş İmplantları

Anasayfa Diş İmplantları

Diş İmplantlarıİmplante edilmiş dişlerin doğal görünümü ve hissi, diş kaybı yaşayan binlerce insan için güven ve rahatlığı geri kazandırmıştır. Dişlerinizden biri ya da tamamı eksik olsun, dental implant prosedürleri kalıcı ve güzel bir gülüşü geri kazandırabiliyoruz.
DİŞ İMPLANTLARI NEDİR ?

Diş implantları, kaybedilen bir dişi değiştirmenin modern ve güvenilir yoludur. Bir diş implantının üç parçası vardır: titanyumdan yapılan yapay bir kök, bir protez diş ve ikisini birbirine bağlayan bir dayanak. Diş eksikliklerinde protez yapılmak üzere çene kemiğine yerleştirilen titanyum vida sistemine implant tedavisi denilmektedir. Diş kökünü taklit eder. Tek diş eksikliklerinde doğal dişlere müdahale etmeden kullanılabildiği gibi çoklu veya total diş eksikliklerinde de kullanılabilmektedir.

Dental implantlar uzun süre dayanır ve takılan dişler lekelenmeye karşı dirençlidir. Diş implantı kaybedilen dişin boşluğunu doldurduğu için komşu dişlerin yer değiştirmesini önlemeye yardımcı olur. 
NEDEN İMPLANTLARI SEÇMELİSİNİZ?

İmplantlar, takma diş kullanamayan hastalar için mükemmeldir. Diş Hekimi, kalıcı olarak çene köprülerini desteklemek için implantı doğrudan çene kemiğine yerleştirecektir. Cerrahi olarak çene kemiğine sabitlendiğinde implant, “osseointegrasyon” olarak bilinen bir süreçte canlı kemikle kaynaşır. Genellikle üç ila altı ay içinde, doktorunuz gülümseme restorasyonunuzu tamamlamak için implantın üzerine kalıcı bir diş yerleştirecektir.